Ogólne informacje o wulkanizacji i serwisie samochodowym

W dniu 02.01.2013r. Miejski Zakład Komunikacyjny rozszerzył swoja ofertę handlowo–usługową o wulkanizację, wymianę i przechowywalnię opon wraz z serwisem samochodowym. Do dyspozycji naszych Klientów oddajemy w pełni wyposażone stanowisko serwisowe z nowoczesnym i profesjonalnym parkiem maszynowym. Nasza wulkanizacja posiada wysokiej klasy i jakości wyposażenie, które potrafi spełnić wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Większość naszego wyposażenia to produkty oferowane przez zaufaną firmę z ponad 20-letnim doświadczeniem. Jest to renomowana marka, która spełnia najwyższe wymagania jakościowe. Ponadto specjalnie przygotowane procedury zapewniają najkrótszy czas oferowanych usług. Nasz system umawiania i planowania usług na konkretny termin pozwala na organizację pracy serwisu i oszczędza czas naszych Klientów. Obsługujemy samochody osobowe, terenowe oraz dostawcze. Kadrę serwisu tworzą pracownicy z długoletnim stażem pracy zdobytym przy naprawie i serwisie naszego taboru. Zdobytą przez kilkuletnią pracę wiedzę i doświadczenie wykorzystujemy w celu osiągnięcia idei naszej firmy, jaką jest jak najlepsze spełnienie Państwa oczekiwań. Korzyści, które wynikają z dobrze wykonanej usługi są obustronne i na ich podstawie zawsze staramy się budować jak najlepsze relacje z naszymi Klientami.

Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami o naszym serwisie samochodowym.

Zakres oferowanych usług serwisowych samochodów

– wymiana opon

– wulkanizacja i naprawa opon

– wyważanie kół

– wymiana olei, płynów, klocków hamulcowych itp.

Oferujemy sezonową wymianę (i nie tylko) opon w najatrakcyjniejszych cenach w Gorlicach. Dobór odpowiednich opon, w pełni dostosowanych do panujących warunków jazdy i czynników atmosferycznych, to kluczowy czynnik, który ma wpływ na bezpieczeństwo kierowców oraz komfort jazdy. Dlatego tak ważna jest wymiana ogumienia z letniego na zimowe już pod koniec kalendarzowej jesieni kiedy to pojawiają się niskie temperatury poniżej +7 °C. Dobrze dobrane ogumienie to spokojna i pewna jazda.

Wulkanizacja i naprawa przebić i przecięć opon (do długości do 6 milimetrów) może być naprawiona przez profesjonalny personel postępujący zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami. Nie wolno naprawiać opon, w których przebicie jest większe niż 6 milimetrów, ani żadnych opon z uszkodzeniami ścianek bocznych. Nie wolno naprawiać opon klasy HP (opon o współczynniku prędkości W, Y lub ZR). Trzeba pamiętać o tym, że decyzję o wymianie lub naprawie ogumienia powinien podjąć wykwalifikowany pracownik profesjonalnego punktu serwisowego

Istotnie bardzo ważne jest okresowe wyważanie kół, które jest dla większości kierowców czynnością zbędną i wykonywaną tylko przy okazji sezonowej wymiany opon. Niewielu natomiast zdaje sobie sprawę, że może to grozić zniszczeniem zawieszenia i mniejszym komfortem jazdy. Są jednak w wielkim błędzie, gdyż koła powinno się wyważać co ok. 10 tys. km.

Ponadto oferujemy wymianę olei: silnikowych, skrzyni biegów, mostów; płynów: hamulcowych, chłodzących, klocków hamulcowych oraz innych podzespołów samochodowych. Należy pamiętać, że regularna wymiana oleju silnikowego i innych olejów i płynów oraz części ekploatacyjnych jest bardzo ważna w każdym aucie i wydłuża żywotność użytkowania.

Zachęcamy do korzystania z usług oferowanych przez MZK Sp. z o. o.

Sprzedaż części, opon, akumulatorów samochodowych

Nasza oferta skierowana jest dla tych klientów, którzy cenią swój czas i pieniądze. Oferujemy oryginalne części zamienne oraz ich zamienniki do samochodów osobowych renomowanych producentów z całego świata na przystępnym poziomie cenowym. Naszym dostawcą jest renomowana hurtownia, która dostarcza nam 3 razy dziennie zamawiane części i akcesoria samochodowe.

Wszystkie oferowane przez nas artykuły motoryzacyjne posiadają gwarancje.

PRZECHOWALNIA I KONSERWACJA OPON

Przechowywanie opon, zadbaj o odpowiednie warunki. Zakup kompletu nowych opon zimowych czy letnich to wydatek co najmniej kilkuset złotych. Warto więc trochę dołożyć i wybrać opony dobrej marki. Odpowiedni sposób przechowywania ma duży wpływ na okres eksploatacji opon. Aby użytkować opony przez jak najdłuższy czas trzeba pamiętać o tym, by je odpowiednio zabezpieczyć. Ogumienie powinno być przechowywane w pomieszczeniach, w których temperatura nie jest zbyt wysoka, około 10-20°C. Jeżeli przechowujemy również felgi należy zadbać, by w ich otoczeniu nie panowała duża wilgoć. Felgi z oponami najlepiej jest przechowywać ustawiając w sztaplach po dwie, jedna na drugiej, lub wieszać na specjalnych wieszakach. Warto jest przedtem umieścić każdą osobno w foliowym worku, co dodatkowo zabezpiecza przed oddziaływaniem warunków zewnętrznych. Przed złożeniem zaleca się spuścić z każdej opony powietrze do około jednej atmosfery. Opony bez felg trzeba stawiać pionowo i co kilka tygodni zmieniać punkt podparcia.

Przygotowano dla naszych Klientów magazyn, w którym bezpiecznie i w odpowiednich warunkach można oddać do przechowywania sezonowego opony.

Konserwacja opon polega na zabezpieczeniu opony specjalnym preparatem silikonowym. Dzięki temu zapobiegamy utlenianiu się mieszanki gumowej i spadku jej elastyczności. Zdjęcie obok przedstawia oponę w połowie pokrytą preparatem konserwującym.Ten stosunkowo prosty zabieg znacząco wydłuża żywotność opony. Jednocześnie sprawia, że zachowuje ona prawidłowe parametry przez cały okres użytkowania.

Najbardziej narażone na skutki utleniania są boki opony oraz powierzchnia styku opony z felgą. Prawidłowa konserwacja polega przede wszystkim na zabezpieczeniu właśnie tych części.

Prawidłowo zakonserwowane i składowane opony nie tracą swoich parametrów. Konserwacja opon to niewielki wydatek, który pozwoli nam zaoszczędzić dużo pieniędzy, szczególnie jeżeli planujemy używać opon dłużej niż jeden, czy dwa sezony.

Zapraszamy

od dnia 29.10.2018 r. wulkanizacja czynna:

Pn.-Pt. w godz. 6:00 – 14:00

Sobota w godz. 6:00 – 14:00

( do ostatniego umówionego klienta )

Rezerwacja usług serwisowych, sprzedaż części, opon, akumulatorów sam.:

tel. 18 352 52 50  |  tel. kom. 502 851 445